Zielona herbata – właściwości

zielona herbata

Zielona herbata tak samo jak wiele odmian herbaty takich jak czarna, biała czy żółta jest wytwarzana z herbaty chińskiej (Camellia sinensis). Różnica polega na odpowiednim procesie jej przetwarzania. Herbata zielona powstaje ze świeżo zebranych liści które są tylko suszone co pozwala jej zachować najwięcej składników które mają korzystny wpływ nie tylko na nasze zdrowie ale i ciało.

Według badań w porównaniu do innych napojów zielona herbata daje wiele korzyści dla zdrowia. Od prawie czterech tysięcy lat jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej, jest uznawana jako składnik mający wpływ na długowieczność. Pomaga wielu ludziom z nadwagą, a także istnieje wiele badań, że spożywanie zielonej herbaty powstrzymuje lub zmniejsza występowanie chorób nowotworowych.

Co ma wpływ na korzystne działanie zielonej herbaty?

Sekret tkwi w polifenolach pochodnych katechiny które są bardzo silnym przeciwutleniaczem zwanym galusan epigalokatechiny (EGCG). Ten naturalny przeciwutleniacz nie tylko hamuje komórki powodujące raka, ale również niszczy je nie szkodząc sąsiadującym tkankom zdrowotnym.

Zielona herbata – dlaczego warto ją stosować

  • Zostało naukowo stwierdzone, że spożywanie zielonej herbaty pomaga zapobiegać występowaniu chorób nowotworowych, a także pomaga w ich leczeniu
  • Pomaga w leczeniu chorób naczyniowo – sercowych i reumatycznych zapaleniach stawów
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia raka przełyku
  • Stosowana w leczeniu osłabionego układu odpornościowego
  • Stosowana w leczeniu stwardnienia rozsianego
  • Stosowana w celu zapobiegania chorobom Parkinsona i Alzheimera
  • Spożywanie zielonej herbaty zapobiega próchnicy zębów, pomaga zwalczać i zabija bakterie które są przyczyną powstawania płytki nazębnej
  • Zmniejsza ryzyko zawału i chorób serca
  • Poprawia stosunek dobrego cholesterolu
  • Zwiększa spalanie tłuszczu i pomaga w przyspieszeniu i regulacji metabolizmu

Zielona herbata w tabletkach odchudzających

Zielona herbata bardzo często występuje jako składnik wielu suplementów i tabletek odchudzających w postaci ekstraktu gdzie zawartość najważniejszego składnika jakim jest przeciwutleniacz EGCG wynosi nawet 55%. Przy wyborze odpowiednich tabletek na których nam zależy, żeby w składzie znalazła się zielona herbata, pamiętajmy o tym, aby koniecznie zwrócić uwagę na zawartość właśnie tego istotnego elementu jakim jest EGCG. 

Skomentuj jako pierwszy "Zielona herbata – właściwości"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*