Pieprz na odchudzanie z papryki Cayenne

pieprz cayenne

Właściwości lecznicze pieprzu na odchudzanie z papryki cayenne są znane już od kilku tysięcy lat. Zioło to jest używane w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej.

W 2010r. profesor nauk żywieniowych na Purdue University w West Lafayette w Indianie przeprowadził badanie na sporej ilości ochotników i udowodnił, że spożywanie niewielkich ilości (0,1 -0,3g) do posiłku suszonego pieprzu Cayenne przyspieszało spalanie kalorii, jak również zmniejszenie apetytu.

Uczestnicy badań którzy spożywali potrawy posypane pieprzem cayenne spalali 10 kalorii więcej i następny posiłek który spożywali był o 60 kalorii mniejszy w porównaniu z innymi uczestnikami którzy spożywali te same posiłki lecz bez tej cudownej przyprawy.

Pieprz na odchudzanie z papryki Cayenne

jest bardzo często wykorzystywany jako dodatek do wielu diet odchudzających. Jest także niezastąpionym składnikiem wielu najlepszych tabletek na odchudzanie dostępnych również na polskim rynku. Spadek wagi ciała to nie jedyne pozytywne korzyści które można uzyskać stosując pieprz Cayenne.

Najbardziej aktywnym składnikiem jest kapsaicyna, cayenne zawiera również witaminę A, witaminę B, C, E,  flawonoidy związków fenolowych i karotenoidy.

Te silne przeciwutleniacze pomagają organizmowi bronić się przed toksynami wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i osłabiają system immunologiczny. Przeciwutleniacze w Cayenne chronią organizm przed wieloma formami raka i przedwczesnym starzeniu się skóry i zwyrodnieniu mózgu.

 

2 Komentarze do "Pieprz na odchudzanie z papryki Cayenne"

  1. Czyli wystarczy, że będe wszystko sypać pieprzem Cayenne i efekty przyjdą same? Jakoś nie chce mi się wierzyć

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*