Ile należy pić wody podczas odchudzania

Ile należy pić wody dziennie

Nasze ciało składa się nawet do 75 procent z wody, więc ile należy pić wody by nasz organizm się nie odwodnił, a ciało było zdrowe i w jak najlepszej formie? Woda stanowi podstawę naszej krwi, potu, moczu i jest zawarta w mięśniach, tłuszczu i kościach.

Zgodnie ze starym i powszechnie znanym przysłowiem „Człowiek nie wielbłąd pić musi” nasz organizm nie jest przystosowany do tego by magazynować w sobie wodę. Woda jest potrzebna do utrzymania naszego organizmu w zdrowym stanie, przyczynia się do wypłukiwania toksyn, dzięki poceniu się reguluje temperaturę ciała, dostarcza substancji odżywczych, a także tlen do komórek organizmu.

Picie wody

Odgrywa istotną rolę w zapobieganiu niektórych chorób. Podczas spożywania napojów alkoholowych, oraz tych z dużą zawartością kofeiny nasze nerki wydzielają zwiększone ilości moczu (występuje efekt moczopędny) przez co nasz organizm traci większe ilości wody w szybszym tempie.

W ten sposób pozbywamy się też o wiele szybciej witamin które są rozpuszczalne w wodzie takich jak witamina C, B i inne witaminy z grupy B complex. Dlatego tak ważnym jest jeśli już pijemy drinka czy filiżankę kawy, żeby nie zapominać a jest to dosyć często praktykowane o wypiciu czystej dodatkowej szklanki wody.

Mimo że dieta składająca się z dużej ilości owoców i warzyw jest w stanie dostarczyć nam około 1 litra wody dziennie nie należy zapominać że nasz organizm potrzebuje jej dodatkowo w ilości około 1,5 do 2 litrów na dobę.

Jeżeli zawartość wody jest zbyt niska następuje

Odwodnienie organizmu

może się objawiać przez:

  1. Senność
  2. Bóle głowy
  3. Częste zmiany nastroju
  4. Popękane usta
  5. Osłabienie
  6. Zmęczenie
  7. Halucynacje

Nerki nie są w stanie pracować, następuje proces powstrzymania wydalania moczu przez co organizm nie jest w stanie usunąć z organizmu szkodliwych i niebezpiecznych toksyn. W bardzo skrajnych przypadkach odwodnienie może prowadzić do śmierci.

Ile należy pić wody?

Zalecana ilość to od 1,5 do 2 litrów na dobę. Osoby które się odchudzają, są bardziej aktywne fizycznie lub przebywają w klimacie gdzie jest gorąco i wilgotno powinny spożywać powyżej 2 litrów wody dziennie.

Skomentuj jako pierwszy "Ile należy pić wody podczas odchudzania"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*