Dieta 500 kcal czy 600 kcal? Poznaj zasady szybkiej diety 5:2

dieta 600 kcal

Dieta 5 : 2 zwana też inaczej szybką dietą, często występuje również (co prawda niezbyt słusznie) pod nazwą jako dieta 500 kcal lub 600 kcal. To pochodząca i bardzo popularna metoda odchudzania z Wielkiej Brytanii. Metoda ta otrzymała tak wielkie uznanie wśród wielu różnych autorytetów, że bardzo szybko zaczęła się rozprzestrzeniać po całej Europie, a także na pozostałe kontynenty.

Co to jest dieta 5 : 2?

Dieta ta została spopularyzowana w 2012 roku za sprawą brytyjskiego doktora Michaela Mosleya. Kiedy w dniu 6 sierpnia został wyemitowany w BBC film dokumentalny Eat, Fast and Live Longer”, w Wielkiej Brytanii nastąpiło prawdziwe szaleństwo zakupowe. Z półek księgarni w błyskawicznym tempie zaczęły znikać książki z opisem zasady działania diety 5 :2, jak również z przepisami dotyczącymi tej diety.

Proste znaczy skuteczne

Zasady diety są na tyle proste, co równie skuteczne. Podstawową zasadą diety jest podział na 5 dni tygodnia kiedy to nie zmieniamy, żadnych naszych nawyków żywieniowych i jemy wszystko to co do tej pory i w ilościach takich na jakie mamy ochotę.

Przez 2 dni w tygodniu robimy tzw przymusową i kontrolowaną głodówkę. Na „głodówkę” wybieramy dwa dni w odstępie kilkudniowym i spożywamy dziennie nie więcej niż 500 kcal w przypadku kobiet lub 600 kcal w przypadku mężczyzn. W dniach tych należy ściśle przestrzegać założonych zasad, spożywać produkty z dużą zawartością białka, pić dużo wody, kawy i herbaty a zwłaszcza zielonej. Bezwzględnie w tych dniach należy uważać, żeby nie przekroczyć założonego limitu kalorii.

Teraz już wiesz dlaczego dieta 5 : 2 często jest nazywana dietą 500 lub 600 kalorii.

Jak nie myśleć o jedzeniu przez dwa dni

Stosując dietę 5 :2 w okresie dwóch dni należy zachować szczególną uwagę na spożywanie dużej ilości płynów, oraz spożywanie odpowiednio ograniczonych posiłków które dostarczą wystarczającą ilość składników do Naszego organizmu na cały dzień. Jeżeli nie jesteś w stanie wytrzymać dwóch dni w tygodniu spożywając tylko 500 kcal lub 600 kcal w przypadku mężczyzn i łapiesz się na podjadaniu, warto skorzystać z suplementu 5:2 Diet Booster.dieta 500 kcal z 5:2 diet booster

5:2 Diet Booster pomaga w pohamowaniu apetytu i dodaje energii, uzupełnia braki organizmu we właściwe witaminy i mikroelementy. Występuje w  dwóch wersjach, przeznaczonej tylko dla kobiet jak i specjalnie opracowanej formule tylko dla mężczyzn. Zamawiając preparat wspomagający dietę 5:2 bezpośrednio ze strony producenta otrzymasz dodatkowo bonus, przewodnik po świecie diety 5:2.

Strona www: 5:2 Diet Booster

 

Skomentuj jako pierwszy "Dieta 500 kcal czy 600 kcal? Poznaj zasady szybkiej diety 5:2"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*