Co warto wiedzieć o tabletkach na wspomaganie odchudzania?

Wspomaganie odchudzania tabletkami - co warto wiedzieć?

Jeżeli jesteś już zdecydowany/a na wspomaganie odchudzania tabletkami, warto nie popełniać błędów wielu osób które nie mogąc się doczekać efektów uważają, że wiedzą lepiej jak stosować, jak zażywać pigułki i przez jaki okres czasu.

  • Suplementy diety każdego rodzaju nie tylko te na odchudzanie, należy przyjmować zawsze doustnie w postaci takiej jakiej są popijając szklanką wody. Nie należy ich nigdy zgniatać, miksować, wsypywać do wody czy napojów.
  • Zażywając pigułki na odchudzanie musisz wiedzieć, że bardzo wiele z nich ma działanie moczopędne. Pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu swojego organizmu przynajmniej dwoma litrami wody dziennie.
  • Twoje tętno nie powinno przekraczać 90 uderzeń na minutę, idealne będzie takie które będzie wynosić poniżej 86. Jeżeli będzie wyższe należy skontaktować się z lekarzem w celu stwierdzenia czy można dalej stosować kuracje z tabletkami.
  • Nigdy nie zażywaj ich więcej niż jest to zalecane przez producenta. Należy stosować się ściśle do zaleceń na opakowaniu lub lekarza jeżeli zdecyduje inaczej. Większa ilość na pewno nie przyniesie szybszych efektów lecz może spowodować ryzyko poważnych powikłań.
  • Jeżeli nie wiesz jak długo je przyjmować, nie stosuj ich dłużej niż trzy miesiące, według wielu badań jest to bezpieczny okres ich przyjmowania. Po tym czasie jeżeli zdecydujesz się na dalszą kurację zrób sobie miesiąc przerwy.

Tabletki na wspomaganie odchudzania dzielimy na:

Tabletki odchudzające na receptę

Są regulowane przez Europejską Agencje Leków ang. European Medicines Agency (EMA) a w Stanach Zjednoczonych przez Agencje Żywności i Leków ang. Food and Drug Administration, (FDA). Najbardziej znane tabletki tego typu to Xenical Orlistat. Niestety mimo bardzo dobrych wyników ich stosowanie nie należy do najprzyjemniejszych, bardzo wysoka częstotliwość występowania skutków ubocznych takich jak:

plamienie tłuszczowe z odbytu, bóle brzucha, gazy z wydzieliną, parcie na stolec, oleiste stolce, wzdęcie z oddawaniem gazów, płynne stolce, plamienie tłuszczowe, częstsze oddawanie stolca

odstrasza potencjalnie chętnych klientów do ich spożywania, a proces odchudzania musi następować cały czas pod ścisłym nadzorem lekarza.

Tabletki na odchudzanie bez recepty

Są to zazwyczaj regulowane i zatwierdzone przez odpowiednie instytuty w danym kraju suplementy diety, dlatego tak ważną kwestią jest by odpowiednio wybrać miejsce ich zakupu.

Z racji tego, że są dostępne bez recepty, zdarzają się przypadki oszustw gdzie na portalach aukcyjnych i forach internetowych sprzedawane są różnego rodzaju pigułki i tabletki niewiadomego pochodzenia jako suplementy diety (zazwyczaj są to preparaty z Azji sprzedawane jako chińskie tabletki na odchudzanie lub produkowane bez żadnych badań i zezwoleń w przydomowym garażu).

Pamiętaj, żeby suplementy diety kupować tylko w aptekach, specjalistycznych sklepach i bezpośrednio ze stron producenta!

Kiedy nie stosować suplementów diety?

Mimo że suplementy diety z reguły nie powodują skutków ubocznych warto wiedzieć kiedy jednak przed ich zastosowaniem udać się do swojego lekarza i zapytać o poradę czy spożywanie ich będzie dla Nas bezpieczne:

  • Jeżeli nie masz jeszcze osiemnastu lat, lub jesteś już po sześćdziesiątce;
  • Masz wysokie ciśnienie krwi i problemy z sercem;
  • Występują u Ciebie problemy z prostatą;
  • Masz chorą tarczycę;
  • Zmagasz się z zaburzeniami psychicznymi

Jeżeli już podjąłeś/aś decyzję o stosowaniu suplementów które pomogą Tobie w procesie wspomagania odchudzania, ale jeszcze nie wiesz, jakie suplementy wybrać? Odwiedź nasz

>>>RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE<<<

 

Skomentuj jako pierwszy "Co warto wiedzieć o tabletkach na wspomaganie odchudzania?"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*