Brak witamin

Kobieta z bolącą głową

Każdy wie, że organizm ludzki do sprawnego funkcjonowania potrzebuje niezbędnych witamin i mikroelementów. Stosowanie nie odpowiedniej diety może przysporzyć nam sporo problemów zdrowotnych.

Objawy takie jak ciągłe zmęczenie, wysuszone usta czy utrata apetytu sugerują braki w organizmie takich witamin jak A, B1 i B2.

Najczęstszą przyczyną niedoboru jest nie tylko nieodpowiednia dieta którą stosujemy na co dzień, ale również  nadmierne spożywanie alkoholu, stres, spożywanie leków które mogą hamować proces ich przyswajania. Jeżeli ciągle odczuwasz brak energii, jesteś zmęczona, najprawdopodobniej potrzebujesz dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów.

Mimo tego, że może się tobie wydawać, że zdrowo się odżywiasz, dobrze sypiasz, jednak odczuwasz powyższe dolegliwości, może się okazać, że musisz uzupełnić dietę odpowiednią suplementacją witamin.

Przy wyborze suplementów witaminowych zwróć uwagę na te które zawierają B6, B12, D, E i kwas foliowy (folacyna). Witaminy te nie tylko wzmacniają układ odpornościowy, ale też, pomogą Twojemu ciału i sercu pozostać w wyśmienitej kondycji.

Można je kupić w lokalnych sklepach i aptekach, ale także online. Suplementy witaminowe są jedną z lepszych inwestycji w nasz organizm. Utrzymasz swoje ciało zdrowsze i zapobiegniesz braku odpowiednich witamin.

Mimo, że w dzisiejszych czasach niedobór witamin jest dosyć powszechnym zjawiskiem, wcale to nie oznacza, że tak musi być.

Skomentuj jako pierwszy "Brak witamin"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany


*